Your IP: 18.234.236.14
Server Time: 2019-04-22 06:44:30

Ученице шестих и седмих разреда наше школе присуствовале су  шивачкој радионици.  Радионица је одржана у склопу пројекта ,,Сајбер предузетник“ који је заједнички пројекат ОШ „Свети Сава“ и ОШ „Фејеш Клара“.. Овај пројекат повезује екологију, предузетништво и сарадњу са локалним установама. Осим ове радионице најављено је  још низ активности.

Радионица је одржана у Основној школи ,,Свети Сава”  где су наше ученице,  заједно са својим вршњакињама  из те школе,  имале за циљ да направе употребни предмет од већ постојећих ресурса, старог текстила. Радионицу је водила Светлана Петров Рацков, заступница  удужења ,,Утина“, она је показала ученицама како се шије перница са поставом. Материјал (старе фармерке)  су донели ђаци док су остали помоћни материјал обезбедили организатори. Многима је ово био први сусрет са иглом и концем, па је и везивање чвора, увлачење  конца у ушицу игле представљао проблем. Ученице, које су имале већ стечену рутину у шивењу, помагале су осталима. Време је брзо прошло, ученице су уживали  у раду и на крају понеле  са собом своје радове и надамо се и заинтересованост и љубав према шивењу.