P1230933.jpg

Your IP: 18.232.188.251
Server Time: 2020-03-31 21:44:28

Пубертет је једно веома бурно и битно раздобље у развоју деце. Адолесцент очекује од себе много, као и средина од њега. И зато треба имати на уму да се деца током овог периода суочавају са великом кризом. Дешавају се бројне емоционалне и физичке промене које збуњују како децу, тако и њихове родитеље. Предавање о пубертету и информисање о свим аспектима промена које ово раздобље доноси, увек су пожељна за децу и њихове родитеље. Тим поводом наша школа је у среду, 13. новембра, угостила др Ђорђа Поповића, клиничког психолога у Општој болници Кикинда, који је одржао предавање на тему „Промене у пубертету“ за родитеље ученика од 5. до 8. разреда. Најважнија препорука за добар однос са децом, како каже др Поповић, јесте добра комуникација, а да бисмо имали добру комуникацију са својом децом, морамо их пажљиво слушати. Остала је упечатљива мисао француског књижевника, филозофа и педагога Жан-Жака Русоа којом је др Ђорђе Поповић завршио предавање: „Ништа значајније не може учинити отац за своју децу, него то да воли њихову мајку.“

Након предавања у школи су била организована Отворена врата. Родитељи су имали прилику да разговарају са предметним наставницима о успеху ученика.