P1230940.jpg

Your IP: 3.236.107.249
Server Time: 2022-06-25 22:59:21

Kiskunfélegyházán

Hétfőn, április 3-án iskolánk küldöttsége ellátogatott a kiskunfélegyházai Darvas József Általános Iskolába. A küldöttség tagjai Radics Ignác igazgató, Morotvánszki Blatt Jelena szakmunkatárs, Gorcsa Mónika és Delić Nada tanítónők valamint Momić Violetta magyartanárnő voltak. Az iskolában bemutató órákon vettünk részt. A felsősöknél két irodalom órán és egy sajátos nevelési igényű tanulókkal való nyelvtani foglalkozást, az alsósoknál pedig matematika órákat láthattunk. Az órák tanulságosak voltak, és különféle pedagógiai módszerek alkalmazásával ismerkedhettünk meg. Minden órán a csoportmunkán volt a fő hangsúly, melynek keretén belül a tanuló képességeinek megfelelő teljesítményt nyújthat.

A bemutató órák után minden kolléga elmondta az építő jellegű véleméyét a látottakról. Számunkra nagyon tanulságos volt az ilyen munkamódszer, mert nálunk a bemutató órák utáni elemző kerekasztal beszélgetés még gyermekcipőben jár. A tapasztaltak lehetőséget nyújtottak a két iskolarendszer működésének az összehasonlítására is. A következő alkalommal a mi iskolánk tanárai és tanítónői tartanak majd bemutató órát a kiskunfélegyházai kollégák számára.