SAM_1054.jpg
1633549
Ma
Tegnap
E hónap
Összessen
477
1063
25121
1633549

Your IP: 3.238.116.201
Server Time: 2024-07-20 07:26:49

Iskolánk 7-1. és 7-2. osztályos tanulói április 25-én részt vettek a Nagykikindai Történeti Levéltár által szervezett és a „Terra” múzeum alkalmazottaitól támogatott "A pecsétektől a pajzsokig - a nagykikindai Kiváltságos Körzet címerei" című műhelymunkán. A műhelymunka elején a Népmúzeum kiállítótermében a diákok egy rövid történelemórát hallgattak meg a nagykikindai Kiváltásgos Kerület keletkezéséről és fejlődéséről, majd a Történelmi Levéltár aulájában egy érdekes és tanulságos műhelymunkán vehettek részt, melyet két szegmensre osztottak. Az első részben a diákok, három csoportra osztva, azt a feladatot kapták, hogy emlékezetből készítsenek rajzot a Kerület egyik véletlenszerűen kiválasztott helységének a címeréről, a második részben pedig a „Terra” dolgozóinak támogatásával, 19-20. Századi pecsétek lenyomatait készítették el anyagalapban.

A műhelymunka végén kiválasztották a három legjobb címeres diákmunkát, amelyeket a levéltár berámáztat és iskolánknak ajándékozza. Az agyagban készült lenyomatok a „Terra” múzeumba kerülnek, majd feldolgozás után utóbbiakat is iskolánknak ajándékozzák A diákcsoportot Cibula-Volas Eleonóra és Csömöre Zoltán tanárok vezették.