Your IP: 52.206.226.77
Server Time: 2019-03-21 16:29:28

На општинском такмичењу из српског језика, ученица шестог разреда наше школе, Катарина Вукобрат, изборила је пласман на окружни ниво такмичења. Честитамо Катарини и наставници Александри Ћазић Киурски.

14. марта 2019. делегација наше школе, шесторо запослених и  једанаесторо ученика посетило је братску школу ОШ ,,Дарваш Јожеф“ у Кишкунфелеђхази. Домаћини школе су  приредили срдачан дочек и максимално су се потрудили да  ова посета свима остане у пријатној успомени. Након освежавајућег одмора почела је свечана приредба поводом великог мађарског празника, 15. марта коју традиционално припремају ученици четвртих разреда. Након приредбе уследио је обилазак школе, директорица  је  показала специјалне учионице за инклузивну наставу, салу за  развој моторике, а потом је водила госте у обилазак ученика 1, 2, 3. и 4. разреда који су  показали своје учионице. Мало касније  ученици су у пратњи својих вршњака  пошли у разгледање града и посетили су градску кућу, музеј и остале знаменитости Кишкунфелеђхазе. Сви су били задовољни посетом и кренули су на пут у пратњи загрљаја, поклона, прегршт лепих  речи и обећања да ће делегација братске школе узвратити посету  већ следеће недеље за Дан школе. И за крај овог кратког резимеа једна лепа вест,  да се права пријатељства  стварају и међу ученицима  испричала нам је ученица осмог разреда која је пре две године упознала једну ученицу, спријатељиле су се и једва су дочекале поновни сусрет.

View the embedded image gallery online at:

Ученик IV2, Золтан Фекете, освојио је треће место на општинском такмичењу из математике и пласирао се за окружни ранг такмичења. Честитамо Золтану и његовој учитељици и желимо им успех у наставку такмичења!

Ученици седмих разреда данас су обележили Светски дан броја Пи. Кроз презентације и квиз подсетили смо се значаја овог броја и његове историје. Чули смо како звуче децимале броја Пи у интерпретацији неколико уметника. Подсетили смо се и Алберта Ајнштајна који је рођен на данашњи дан 1879.

Општинско такмичење из географије је и ове године организовано у ОШ "Вук Караџић". Нашу школу је успешно представљала Хајнал Бланка, ученица 82 одељења. Честитамо Бланки на оствареном успеху.

Az idei földrajz verseny a Vuk Karadžić Általános Iskolában lett megszervezve. Iskolánk nyolcadikos tanulója az idén is sikeressen szerepelt. A harmadik helyet foglalta el. Gratulálunk Blankának az elért eredményéért!