Основна школа „Фејеш Клара” вас позива да учествујете на 4. Рецитаторском такмичењу „Сада сањам мастила у боји”.
Снимке слати до 5. марта. Финале такмичења одржаће се у суботу, 16. марта, од 15 сати.
Детаљне пропозиције такмичења прочитајте у следећем документу.

Рецитаторско такмичење - пропозиције 2023-24

Табела за пријаву рецитатора 2023-24

Your IP: 3.239.9.151
Server Time: 2024-03-04 05:30:26

Дан школе - Спортски сусрети; Свечана приредба у Народном позоришту

У овој свечаној недељи за нас, среда, 22. март, била је резервисана за спорт и свечану приредбу.

У току преподнева у сали и дворишту школе одигране су утакмице у одбојци, баскету и фудбалу. Наша женска екипа је играла одбојку са девојкама из ОШ "Вук Караџић", док су момци "укрстили копља" у баскету 3 на 3 и фудбалу 3 на 3 са момцима из ОШ "Свети Сава".

Истог дана од 17 сати у препуној сали Народног позоришта одржана је свечана приредба. Програм је почео обраћањем директорице Хермине Чемере свим присутним гостима, родитељима, ученицима и запосленима у школи, затим је свим успешним ученицима доделила захвалнице из разних предмета за успех и постигнућа на конкурсима и такмичењима. Том приликом додељене су дипломе за ликовни конкурс који је био организован поводом Дана школе на тему "Мој школски друг". После дугачког аплауза који је био упућен нашим најуспешнијим ученицима, почео је богат колажни програм у ком је учесвовао велики број ђака. Чули смо химну школе и неколико песама у извођењу хорића школе, композиције на виолини и цитрама, видели и чули неколико драматизација и монолога, затим плесне тачке малих и великих наших ученика са њиховим другарима из плесне школе, а програм је завршен фолклорним тачкама најмлађих. На бини су се представиле српске, мађарске и ромске традиције, а поред њих чули су се монолози и на немачком и енглеском језику. Из публике се чуо дуг аплауз упућен свим учесницима у приредби.